Absolventų atsiliepimai

Pristatome absolventų, baigusių mūsų programavimo kursus Kaune, ISTORIJAS.

Žmonės į „Kaunas Coding School” ateina iš įvairiausių sričių. Tai – inžinieriai, mokytojai, fotografai, menininkai, pardavėjai, draudimo brokeriai, bankų darbuotojai,  taip pat – įmonių vadovai, verslininkai. Kaip rodo patirtis, buvusi ar esama specialybė – nėra kliūtis pradėti mokytis programuoti.

Čia galite perskaityti keleto mūsų sėkmingai baigusių absolventų atsiliepimus apie mokymus.

Daugiau studentų atsiliepimų ir Kitos sėkmės istorijos 

Tomas Smilgius

Tomas Smilgius

 

Pagal išsilavinimą esu biologas. Paskutinius 5 metus dirbau valstybės tarnautoju Aplinkos apsaugos agentūroje. Tačiau esu išbandęs įvairiausių darbų - nuo pardavėjo konsultanto iki darbo logistikos srityje. Turiu pasakyti, jog programavimas iki pradedant 6 savaičių mokymus nebuvo visiškai naujas dalykas - savarankiškai bandžiau mokytis programuoti Coursera ir EdX platformose. Pirmas kodo eilutes BASIC'u vedžiau dar turbūt 1990 metais kompiuteryje ZX Spectrum. Be to, savo kasdieniniuose darbuose, stengdavausi kiek įmanoma pritaikyti programavimo žinias - automatizuoti besikartojančius, nuobodžius dalykus. Pamažu atėjo supratimas, jog šitie papildomi dalykai patinka labiau nei pagrindinė veikla, pradėjau galvoti, jog norėčiau pakeisti profesiją.

Prieš imantis keisti pagrindinę veiklą, norėjosi kažkokių labiau formalizuotų mokymų, ne vien „tutorial'ų“ ar kursų internete. Tuo pačiu tikėjausi ir įvertinti savo galimybes prieš naujo darbo paieškas. Įdomu buvo pabendrauti ir su lektoriais - tikrais programuotojais, išgirsti jų įžvalgas apie programuotojo darbo kasdienybę. Todėl, kai internete pamačiau Jūsų mokyklos skelbimą, susisiekiau su mokykla pasirašiau sutartį ir laukiau mokymų. 6 mokymo savaitės praėjo labai greitai ir nors laikotarpis sutapo su „karštu“ periodu tuometiniame darbe, kursuose po darbo atsigaudavau. Galiu tikrai pasakyti, jog laukdavau vakaro ir paskaitų pradžios.

Kursų metu labai patiko Java modulis ir buvau apsisprendęs toliau gilintis būtent į Java subtilybes, ieškoti būtent šios kalbos praktikos pozicijos. Gavosi šiek tiek kitaip. Dabar programuoju ir toliau mokausi .NET ir C# kalbą. Tenka prisiliesti prie SQL ir Javascript. Dabar manau (nors daug kas gali ir nesutikti), jog programavimo kalbos skiriasi detalėmis, o principai, bent jau tos pačios paradigmos programavimo kalbų grupėje, tie patys. Pvz. C# ir Java man labai panašios programavimo kalbos. Kiekviena programavimo kalba turi savo pritaikymą ir nereiktų atsisakyti praktikos ar pirmo darbo, jei kalba ar technologijos neatitinka įsivaizduojamų lūkesčių. Pavyzdžiui, prieš pradedant darbą „Alna Software“ turėjau pokalbių ir užduočių  su kitomis įmonėmis buvo ir PHP, Javascript, Scala. Pastebėjau, jog kažkokių specifinių dalykų būdingų tai kalbai kaip, pavyzdžiui, sintaksė galima išmokti per savaitgali, o principai „design pattern'ai“, visur bus panašūs, viena kalba galima patogiau ir saugiau padaryti vienus dalykus, kita – kitus. Kitas dalykas gilinimasis į subtilybes – čia neužteks nei savaitgalio nei pusmečio, apskritai nesu tikras ar kažkada galima pasakyti jog „Išmokau programuoti x kalba“.

Ir praktikos ir dabartinę darbo vietą radau padedamas programavimo mokyklos.Tikrai pagelbėjo tiek patarimai, tiek tiesioginiai mokyklos kontaktai su darbdaviu. Prieš pat pradedant dirbti, kildavo daug įvairių minčių – ar teisingas pasirinkimas mesti darbą kuriame klostėsi visai neblogai ir pradėti visiškai naują veiklą, ypač kai turi šeimą, paskolą ir dar visokiausių įsipareigojimų.  Čia reikalingas ir psichologinis nusistatymas – supratimas jog kažko naujo išmoksti tik tuomet kai išeini už savo komforto zonos ribų. Ir kuo toliau už tos zonos ribų nueini, tuo daugiau išmoksti ir nebegalvoji kas bus jei nepavyks, o pradedi galvoti ką reikia daryti, jog pavyktų geriau.

Todėl jei kas nors nori bandyti keisti kvalifikaciją tikrai nematau priežasčių to nedaryti. Kita vertus nėra stebuklų – kiek darbo įdedi tiek gauni atgal. Jau ir anksčiau girdėdavau, o dabar pats įsitikinau, jog pasirinkus programuotojo karjerą mokytis reikia visą laiką. Ne vien dėl to, jog IT sritis nuolat keičiasi, bet ir dėl pačio programuotojo įgūdžių išlaikymo – labai sunku prisiminti ką darei prieš 3 mėn. Jei su tuo pastoviai nesusidūrei. Mano patarimas būtų susigalvoti kažkokį projektą – ar tai būtų web aplikacija, ar svetainė, ar kažkoks įrankis ir dirbti prie jo tobulinimo. Labai puiku jei turėtumėte žmogų, kurio galėtumėte paklausti ar tiesiog pasikalbėti apie programavimą. Beje, mokyklos dėstytojai net ir pasibaigus mokymams neatsisakydavo paaiškinti jei kažkas buvo neaiškaus.

Norite programuoti? 6 savaičių pradedančiųjų mokymai – ne tik puikus būdas ne tik pabandyti kelias kalbas ir išsirinkti kur tobulėti toliau, bet ir galimybė pradėti programuotojo karjerą. Po mokymų padedame rasti praktikos vietą IT įmonėje. 

 

Mūsų studentas VYTAUTAS sėkmingai baigė tinklalapių kūrimo mokymus ir šiuo metu dirba front-end programuotoju įmonėje „Evo media“. Kviečiame paskaityti Vytauto istoriją apie savęs paieškas, sprendimą mokytis programuoti ir darbą IT įmonėje.
 
VYTAUTAS: Dar mokykloje pradėjau šiek tiek domėtis kompiuteriais, „Photoshop” programa. Studijuodamas susipažinau su programavimo pagrindais, tačiau pagrindinė specialybė manęs netraukė, todėl mokslus nutraukiau. Užsiėmiau įvairiais darbais – buvau taksi operatoriumi, dirbau užsienyje. Netrukus pradėjau svarstyti, ką daryti toliau – nusprendžiau mokytis programuoti. Mokėti už studijas nebeturėjau nei galimybių, nei finansų, todėl buvau sugalvojęs dirbti ir tuo pačiu metu mokytis kursuose. Kai pamačiau, kad galiu pretenduoti į finansuojamus tinklalapių kūrimo mokymus, nusprendžiau pasirinkti jūsų mokyklą.
 
Patys mokymai buvo naudingi, dėstytojai patyrę. Žinoma, visada norisi pasiimti kuo daugiau, tačiau per tą mėnesį įgijom tvirtus pagrindus, mus nukreipė teisinga mokymosi linkme, todėl dabar kur kas lengviau tą daryti. Mokantis savarankiškai, greitai pamatai, kad yra per daug informacijos, sunku ją aprėpti ir atsirinkti kas iš tiesų svarbu. Galima tris mėnesius praleisti mokantis dalykus, visiškai neaktualius arba aktualius tik specifinei nišai. Laiko taupymas ypač svarbus keičiant karjerą.
 
Labai svarbu ir įsidarbinimo niuansas. Kai bandžiau darbo skelbimus žiūrėti savarankiškai, pamačiau, kad net pradedančiojo (junior) programuotojo pozicijoje daugelis įmonių reikalauja bent dviejų metų patirties. Mokykla padėjo patekti į du darbo pokalbius, kurie pavyko gerai. Galėjau rinktis pats ir nusprendžiau eiti į „Evo media“. Man patiko, kad įmonė nėra didelė, patiko jų projektai ir man pasiūlyta front-end pozicija. Čia tikrai įdomu, bet nemažai ir darbo reikia įdėti. Šiuo metu mokausi ne tik front-end, bet ir back-end. Dirbu ir mokausi JavaScript, PHP ir begalę kitų dalykų.
 
Tiems, kurie norėtų, bet nedrįsta mokytis programuoti, patariu tiesiog žengti žingsnį, juk nieko blogo nenutiks. Jei pavyks – puiku, nepavyks – teks pasistengti labiau arba bent jau suprasi, kad programavimas ne tau. Argumentas, kad reikia turėti dideles matematines žinias, bei stiprų loginį mąstymą, ne visai teisingas. Taip, loginio mąstymo reikia, tačiau kompiuteris ir programos parodo, kurioje vietoje yra klaida, todėl programuotojo darbas labai palengvinamas. O išmokti galima viską.
 
Svarstai pradėti karjerą programavime ir domiesi tinklalapių kūrimu?  Jei nedirbi ir nesimokai, šie kursai TAU gali būti nemokami. Daugiau informacijos: ČIA
Vytautas Maselskis

Vytautas Maselskis

 

Robertas Buila

Robertas Buila

 

Vienuoliktokas Robertas – puikus pavyzdys tiems, kurie dvejoja ir niekaip negali apsispręsti ar programavimas tikrai jūsų pašaukimas. Robertas sako: programavimo mokymai – puikus būdas pasitikrinti prieš studijas.
 
Robertas: Pasirinkau būtent tinklapių kūrimo mokymus (BOOTCAMP), nes man labai patiko mokymų programa. Intensyvus tempas, kelios programavimo kalbos – tai puiki pradžia programavimo pradžiamoksliui, kuri suteikia visus pagrindus. Anksčiau galvojau apie teisės studijas, tačiau programavimas pasirodė perspektyvesnis ir daug įdomesnis, be to, būdamas teisininku tiek neuždirbčiau.. 
 
Mokykloje esu toks protingas tinginys. Daug nesimokiau, tačiau pažymiai geri. Dėl to mokymuose man labiausiai patinka intensyvus tempas ir loginės užduotys su JavaScript. Šiuose mokymuose nebuvo jokios perteklinės informacijos, o ir lektoriai labai šaunūs ir patyrę. Kai pradėjau mokytis, mama sakė, kad švaistau savo laiką ir pinigus, nes man greitai gali pabosti. Tačiau mokymai baigti, įrodžiau savo, o ir mama labai patenkinta.
 
Visiškai nesigailiu paskyręs vieną vasaros atostogų mėnesį programavimo kursams. Norėjosi atostogas praleisti prasmingai, nes ilsėtis prie ežero galima ir savaitgaliais. Laisvo laiko tikrai yra, tik reikia mokėti jį protingai paskirstyti. Likusią vasarą planuoju „freelancinti“ su svetainių kūrimu, o grįžęs į mokyklą, šia veikla užsiimsiu ir toliau, nes tikrai turiu daug laisvo laiko.
 
Išbandyti programavimo mokymus yra naudinga, nes tai geras būdas pasitikrinti prieš studijas ar programavimas tikrai tavo pašaukimas.
„Mintys apie programavimą atėjo dar 12 klasėje, supratau, kad noriu savo ateitį sieti su technologijomis ir paskutinį pusmetį perėjau į informatikos A lygį. Teko kažkiek savarankiškai mokytis programavimo, kad išlaikyčiau egzaminą. Viskas pavyko puikiai, tačiau nutiko taip, kad įstojau į kompiuterių inžineriją kolegijoje. Ten programavimo visiškai nebuvo, pasirodė per daug nuobodu, todėl po pusmečio mokslus mečiau.
 
Pastaruosius penkerius metus dirbau renginiuose – su kompiuteriais nieko bendro. Tačiau mintys mokytis tai, ko noriu iš tiesų, visą laiką kirbėjo galvoje. Pamenu, kartą važiuojant iš vieno renginio ir bešnekant su direktoriumi, jis man pasakė – „Turi eiti ir daryti”. Tada ir apsisprendžiau – uždariau individualią veiklą, nuėjau į Darbo biržą ir ten sužinojau apie galimybę programuoti su ES finansavimu jūsų mokykloje.
 
Atėjus į mokyklą, teko laikyti testą. Nors programavimas man nebuvo visiška naujiena, vis dėlto, su kai kuriais dalykais nebuvau susidūręs, todėl sekėsi ne taip gerai, kaip tikėjausi. Bet turėjau tiek daug motyvacijos ir noro, kad projekto vadovai įžvelgė manyje potencialo – gavau dar savaitę pasiruošti testui. Mokiausi savarankiškai, skaičiau knygas ir antrą kartą viskas pavyko. Tai tik parodo, kad norint kažko pasiekti, reikia įdėti pastangų ir skirti laiko.
 
Patys mokymai tikrai patiko. Informacijos buvo daug ir įdomios – lektoriai puikiai ją perteikė. Esminis skirtumas tarp jūsų lektorių ir valstybinių mokymo įstaigų, taip pat ir mokyklų, yra tas, kad su pastaraisiais sunku komunikuoti. Dažnai mokytojai jaučiasi aukščiau. Faktas – patirties jie tikrai turi kur kas daugiau, nei mokiniai, bet jūsų mokyklos lektoriai man patiko tuo, kad su jais galima diskutuoti, ieškoti bendrų sprendimų.
 
Darbo vietos paieškos prasidėjo nuo to, kad savarankiškai siunčiau gyvenimo aprašymus įvairioms įmonėms. Nors daugelis jų atsakė neigiamai, vis dėlto esu buvęs  5-6 darbo pokalbiuose. Priežastis, dėl kurios nedirbu nei vienoje tų įmonių yra tiek iš darbdavio, tiek iš mano pusės. Darbdaviai atsižvelgia į žmonių patirtį ar jos neturėjimą, tačiau manau, kad man kliudė ir tai, kad kolegijoje mokiausi tik pusę metų, mečiau mokslus ir dirbau su programavimu visiškai nesusijusioje sferoje, todėl į mane žiūrėjo skeptiškai. Tačiau ir aš pats, pamatęs, kad darbovietės atmosfera gąsdina, o vadovų požiūris nepriimtinas, greičiausiai būsiu linkęs darbo vietos atsisakyti.
 
Kai mokykla man pasiūlė dalyvauti atrankoje įmonėje „IT Girnos” dėl programų testuotojo darbo, – iš karto sutikau. Pokalbio metu iš karto pamačiau, kad vadovo vertybės sutampa su manosiomis, atmosfera bei kolegos irgi pasirodė panašaus požiūrio. Be to, vadovas manyje įžvelgė didelį norą, todėl netrukus sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie komandos. Šiuo metu dirbu testuotoju, man tai įdomu, tačiau turiu tikslą pereiti į visišką programavimą. Jau turiu užduotį sukurti mobiliąją programėlę, kurią netrukus pradėsiu įgyvendinti.
 
Manau, kad bandyti ir ieškoti to, kas tau patinka, niekad ne per vėlu. Tik per bandymų kelią gali atrasti, ką nori ir ko nenori veikti gyvenime. Svarbu žinoti, kad tam, kad pasiektum tikslų, reikia įdėti pastangų ir skirti laiko!“
 
Vidmantas Gutauskas

Vidmantas Gutauskas

 

Gabrielius Pileckis

Gabrielius Pileckis

 

*Kiek buvote susijęs su programavimu prieš ateidamas į Kaunas Coding School?

Prieš ateidamas į Kaunas Coding School mokykloje mokinausi C++ kalbą.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Programuoti nusprendžiau dar 10 klasėje, kai mokykloje pradėjome mokintis C++ kalbos. Pirmosiomis pamokomis susidomėjau taip, kaip dar nebuvau susidomėjęs jokia kita pamoka. Dėl to ir nusprendžiau mokytis programavimo.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Pradėti Java ir Android programėlių kūrimo kursą nusprendžiau, nes nuo pat liečiamų telefonų atsiradimo mane jie labai sudomino, ir pats gavęs pirmą savo Android telefoną jį nagrinėjau taip, kaip turbūt niekas nenagrinėdavo paprasto telefono. Vien dėl to ir užsimaniau pats išmokti kurti jiems programėles ir bandyti sieti ateitį su programėlių kūrimu.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Sunku nebuvo, nes Javoje reikėjo panaudoti tokius algoritmus, kokius aš jau buvau daręs su C++ kalba. Viskas buvo panašu, tik kitaip užrašoma. Sunkiausia galbūt buvo viską suspėti padaryti, nes esu dvyliktokas, ir dabar kaip tik tas metas, kai egzaminai jau nebe už kalnų, yra labai daug namų darbų gaunu iš mokyklos, plius dar reikėjo nepamiršti padaryti ir Java namų darbu. Bet su dideliu noru viskas išėjo puikiai

*Kaip manote, ar pasikeitė/pasikeis Jūsų gyvenimas po Kaunas Coding School mokymų?

Manau , kad jei dabar dar ir nepasikeitė, tai po mokyklos baigimo tikrai pasikeis, nes tada turėsiu daugiau laiko skirti Android programėlių kūrimui ir šių kursų baigimas paskatins sieti ateitį su programavimu.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Galbūt nerimavau dėl laiko stokos, nes jau ateidamas žinojau, kad informacijos, kurią reikės įsisavinti, bus labai daug, o man, kaip ir sakiau, buvo egzaminų laikas. Bet informacija buvo išdėstyta labai suprantamai, dėl to viską įsisavinti nebuvo sunku.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant Kaunas Coding School.

Prieš ateinat į KCS apie Java kalbą žinojau tik tai, kad su ja galima kurti programėles telefonams, tačiau nei kaip, nei su kuo net neįsivaizdavau. Su kiekviena paskaita žinių vis daugėjo ir daugėjo, ir pati Java pradėjo vis labiau ir labiau patikti. Kai pradėjome kurti pačias programėles, namie prie kompiuterio sėdėdavau iki išnaktų, nes būdavo labai įdomu sužinoti ir išbandyti kaip veikia mano programėlė. Pabaigus kursus, sukūriau savo pirmąją rimtesnę programėlę, kuri buvo smagus atminties žaidimas. Aišku, ją dar reikia tobulinti. Tą užsibrėžiau padaryti kaip įmanoma greičiau !

Daugiau studentų atsiliepimų   ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susijęs su programavimu prieš ateidamas į Kaunas Coding School?

Buvau tiesiog susidomėjęs programavimu ir bandžiau po truputį mokytis pats.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Buvo labai įdomu pabandyti pasidaryti sau programą, kuri atrodytų ir būtų valdoma paprastai. Tad nusprendžiau darbe padaryti bendradarbiams palengvinimą. Nuo to laiko labai susidomėjau programavimu.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Kadangi informacijos ir pamokų internete labai daug. Tai nusprendžiau ateiti pas jus ir išklausyti kursą, kad tikrai apsispręsčiau, ko noriu.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Sunku buvo, nes informacijos kiekis per tokį trumpą laiką yra didelis. Bet po truputį įsivažiavom ir buvo labai įdomu.

*Kaip manote, ar pasikeitė/pasikeis Jūsų gyvenimas po Kaunas Coding School mokymų?

Ar labai daug pasikeis negaliu atsakyti, bet darbe jau pradėjau dirbti kita linkme, daugiau su programavimu, tad manau kad po truputį keičia mano gyvenimą :)

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Labai nerimavau dėl to, ar spėsiu viską su kitais ir ar pavyks įsisavinti visą informaciją. Dabar supratau, kur galima rasti geros informacijos.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant Kaunas Coding School.

Labai malonūs dėstytojai, bendraujantys ir tikrai susidraugauji per šį trumpą laiką su jais. Atėjęs pirmomis dienomis pastebėjau, kad esu visai dar žalias ir po truputi pradėjau suprasti kur buvo mano klaidos kai mokinausi pats.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Aurimas Kurauskas

Aurimas Kurauskas

 

Eimantas Bakys

Eimantas Bakys

 

*Kiek buvote susijęs su programavimu prieš ateidamas į Kaunas Coding School?

Minimaliai. Buvau susipažinęs tik su HTML ir CSS.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Visada norėjau išmėginti savo jėgas programavime, man tai atrodė labai įdomu ir suvokiau realias perspektyvas.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Mėgstu efektyviai paskirstyti savo laiką, todėl nusprendžiau, kad verta išmėginti KCS kursą ir mokytis iš profesionalių lektorių.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Negaliu pasakyti, kad buvo sunku ar lengva. Tai reikalavo pastangų ir įdirbio. Sunkiausia tikriausiai buvo greitai „sukramtyti“ ir įsisavinti informaciją.

*Kaip manote, ar pasikeitė/pasikeis Jūsų gyvenimas po Kaunas Coding School mokymų?

Iš tiesų KCS kursai man atvėrė naujas galimybes, suteikė naujų idėjų, kurias stengsiuosi realizuoti.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Šiek tiek nerimo buvo, kad nepavyks išmokti programuoti, kad bus per daug sudėtinga. Bet viso to nebuvo, supratau, kad programuoti gali išmokti KIEKVIENAS turinti daug noro ir įdedantis pastangų!

*Apibūdinkite savo patirtį lankant Kaunas Coding School.

Jauku, smagu, įdomu.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susijęs su programavimu prieš ateidamas į Kaunas Coding School? 

Programuoti pradėjau studijuodamas visai kitokią discipliną. Ir nors buvo jau daug nueita toje srityje, supratau, kad visą gyvenimą gailėsiuosi, jei nepabandysiu, todėl stengiausi išmokti programuoti savarankiškai. Programuoti stropiai mokinausi nepilną pusmetį.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Į kursus atėjau, kadangi norėjau gauti daugiau bendro supratimo apie patį programavimą gauti tiesiai iš žmonių lūpų (ir ne tik jų klausyti, bet ir paklausti to, kas man įdomu).

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Buvo sunku tik dėl to, nes buvo intensyvu. Sunkumas dingdavo vakare pasėdėjus ir šiek tiek pergalvojus, ką tądien sužinojau. Kai tai padarydavau, suprasdavau viską, ko nesupratau prieš kelias valandas.

*Kaip manote, ar pasikeitė/pasikeis Jūsų gyvenimas po Kaunas Coding School mokymų?

Po KCS mokymų gavau tikrai daugiau motyvacijos mokytis, nes supratau, kiek DAUG gali trys valandos per dieną. Tiek visiškai užtenka bandant mokytis programuoti. Žinoma, tik tuo atveju, kai yra aiškūs planai, kaip kad juos mums parengė KCS dėstytojai.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Labiausiai nerimavau, kad nespėsiu visko greitai įsisavinti, bet kaip jau ir minėjau, jokie kursai neišmokys tavęs to, ko pats nenori išmokti. Gal kada nors į žmones bus lengva įdiegti informaciją kaip į kompiuterius, bet kol kas mūsų procesai, manau, lėtesni ir juos reikia tinkamai nukreipti. Dabar, po KCS mokymų, manau, dar geriau išmokau mokytis ir supratau, kokia tvarka reikia viską daryti, nuo ko pradėti ir į ką atsižvelgus koncentruotis.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant Kaunas Coding School

Patirtis KCS buvo labai gera. Į paskaitas kiekvieną dieną ėjau su noru ir užsidegimu, nes žinojau, kad sužinosiu kažką naujo, bet ne tik naujo, o ir įdomaus. Kai baigėsi kursai, apėmė maža depresija, nes jausmas buvo toks, lyg kažkas pavogė iš manęs laiką nuo 18:30 iki 21:30, nebežinojau ką veiksiu vakarais, nes vakarai šešias savaites buvo įdomūs ir turiningi :)

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Artūras Jurevičius

Artūras Jurevičius

 

Raimondas Rimas

Raimondas Rimas

 

*Kiek buvote susijęs su programavimu prieš ateidamas į Kaunas Coding School?

Apie programavimą nieko nežinojau, visiškai jokių ryšių nebuvo, tiktai smalsumas.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

IT domiuosi nuo seno, išmokti programuoti svarsčiau jau keletą metų. Buvo įdomu, kaip tai veikia ir ko reikalauja.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Internete labai daug medžiagos ir sunku atsirinkti nuo ko pradėti mokytis savarankiškai. Kiek domėjausi, iki šiol Kaune nebuvo tokių kursų. Tai puiki galimybė susipažinti su programavimo pagrindais, tad nusprendžiau pabandyti.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Kadangi įdomi sritis, tai kalbos apie sunkumą negali būti.

*Kaip manote, ar pasikeitė/pasikeis Jūsų gyvenimas po Kaunas Coding School mokymų?

KCS suteikė labai daug žinių. Bet dar daugiau liko išmokti. Dabar jau galima tęsti mokslus savarankiškai.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Didžiausias klausimas buvo, ar pavyks suderinti mokslus su darbu. Tačiau kai labai nori - viskas įmanoma.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant Kaunas Coding School.

Labai profesionalus ir supratingas kolektyvas, kompetentingi lektoriai su dideliu žinių bagažu ir teisingu požiūriu į dėstymą bei programavimą. Neliko neatsakytų klausimų.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Turėjau elementarius HTML, CSS pagrindus, įgytus savarankiškai mokantis. Šiek tiek buvau susipažinęs su PHP principais.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Nugirdau per radiją pokalbį, kuriame buvo kalbama, jog programuotojų poreikis nuolat auga, ir kad šioje srityje yra didelės perspektyvos. Todėl nusprendžiau pasižiūrėti, kas per velnias yra tas programavimas.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Supratau, kad programavimas man pradeda žiauriai patikti. Nusprendžiau paieškoti, gal yra Kaune kokių kursų, kurie suteikia tvirtą pradžiamokslį. Tokiu būdu per „Google“ atradau KCS.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Kartais gal ir buvo sunku, bet viską užgožė tai, jog man be galo įdomu pats programavimas. Dėl šios priežasties tie  sunkumai neatrodo tokie ir sunkūs, kai yra malonūs.

 *Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

KCS suteikė dar didesnį norą gilintis į programavimą. Todėl jeigu ir buvo abejonių prieš KCS – ar pajėgsiu ir ar patiks programavimas, tai šiai dienai esu tikras, kad – TAIP. Todėl dabar daug dirbu, kad tapčiau geru programuotoju.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Jeigu yra tokių minčių, vadinasi, nesate 100 procentų tikras dėl esamos profesijos, todėl drąsiai eikite ir atraskite save!

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Viskas patiko ir atitiko mano lūkesčius. Beliko tik toliau eiti šiuo keliu ir asmeniškai tobulėti.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Mantvydas Būda

Mantvydas Būda

 

Asta Petrusevičiūtė

Asta Petrusevičiūtė

 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Programavimo šiek tiek  mokiausi universitete, baigiau jame kelis kursus, taip pat mokiausi savarankiškai (pusę mėnesio prieš pradedant lankyti šiuos kursus).

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Susidomėjau universitete, nes gerai sekėsi ir buvo tikrai įdomu.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Nes savarankiškai mokytis sunkiau, trūksta ne tik pačios informacijos, bet ir kur jos ieškoti.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Sunku nebuvo, nes Kaunas Coding School dėsto labai geri dėstytojai, tikri profesionalai, kurie puikiai viską išaiškina, pateikia daug praktinių pavyzdžių.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Na aš pradėjau praktiką įmonėje, tai jau kažkiek pasikeitė. Noriu ir toliau dirbti šioje srityje, tikiuosi, kad tai – mano karjeros pradžia.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Gerai apgalvoti ir įsitikinti, kad to nori, o tada tiesiog negailėti pastangų, jėgų, laiko.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Labiausiai nerimavau, ar iš esmės verta pradėti šiuos programavimo mokymus, nežinojau ar nešvaistysiu laiko eidama ir ką toliau veiksiu po kursų. Visgi labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau lankyti ir manau, kad tikrai gavau daug naudos, daug žinių, kurios neabejotinai pravers ateityje.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Likau labai patenkinta. Paskaitos buvo ne tik įdomios, bet ir be galo naudingos. Gavau pakankamai ir teorinių, ir praktinių žinių.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Su programavimu buvau susijęs mintimis, o KCS tapo žingsniu, pavertusiu mintis realybe.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Programavimas yra modernus fantazijų realizavimo įrankis, dėl to jis ir žavi. O svajojantys žmonės nori visuomet padaryti kažką daugiau, nei jie patys moka.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Manau, jog geriausia investicija yra ,,į save“, dėl to nusprendžiau lankyti KCS mokymus.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Kada užsiėmimas tampa įdomus, žodis „sunku“ pradingsta.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Tikiu, kad gyvenimas pasidarys dar daugiau „žadantis“.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Kaip ir daugumai  baisiausia yra pradėti, po to reikia įdėti daug pastangų ir siekti savo tikslo. O kada tave mokina patyrę savo srities specialistai, visuomet palaikantys ir vedantys tave teisinga kryptimi, viskas tampa daug paprasčiau.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Labai jaukus ir draugiškai profesionalus dėstytojų kolektyvas. Vadovė net savo keptais sausainiais vaišina (skanūs buvo). Labai įdomūs susitikimai su svečiais iš įvairių kompanijų. Kiekvienas iš jų stengiasi studentus dar labiau įtraukti į IT srities „džiungles“.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Nedas Bašinskas

Nedas Bašinskas

 

Darius Kupliauskas

Darius Kupliauskas

 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Prieš pradedant lankyti šešių savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymus mano programavimo žinios buvo labai menkos.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Programavimu jau anksčiau sudomino draugai, jų pasakojimai apie atliekamų darbų įvairovę ir kasdienius iššūkius.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Pasirinkau šiuos mokymus, nes per šešias savaites yra supažindinama su įvairiomis programavimo kalbomis, o programavimo pagrindai yra duodami labai koncentruotai.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Iš pradžių buvo nelengva per trumpą laiką įsisavinti didelį kiekį informacijos, tačiau vėliau tai labai pravertė.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Manau, kad mano gyvenimas iš tikrųjų pasikeis kardinaliai. Ypač - darbas ir pomėgiai.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Visiems patarčiau tikėti savimi ir nesustojant siekti savo tikslo.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Baiminausi, kad suprasiu ne visą informaciją ir kad tai bus neįveikiama. Tačiau dabar manau, kad programuoti gali išmokti VISI.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Viskas buvo nuostabu. KCS ir visi dėstytojai - tikri šaunuoliai!

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Metus bandžiau savarankiškai mokytis programuoti.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Tiesiog ieškojau naujos srities, kurioje galėčiau save realizuoti. Programavimas buvo vienas iš variantų. Tačiau KCS pradėjęs mokytis programavimo supratau, kad tai kaip tik ir yra tai, ko visą laiką ieškojau.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Kaune – tai vieninteliai programavimo kursai.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Nebuvo labai sunku, bet buvo maloniai nelengva J

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Labai noriu atlikti praktiką vienoje iš įmonių,  o paskui visiškai pakeisti savo specialybę į programuotojo.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Įsitikinti, kad nauja profesija tikrai teikia malonumą, nes kitaip profesijos keitimas neteks prasmės.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Tiesą sakant, labai džiaugiausi galimybe lankyti programavimo kursus, todėl jokio nerimo visiškai nejaučiau.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Kursus sudarė ne tik puikūs dėstytojai, kurie tikrai yra savo srities profesionalai, bet ir nuostabūs bendraminčiai, kiekvienas su savo idėjomis, požiūriu, istorija.

Daugiau studentų atsiliepimų ir Kitos sėkmės istorijos 

Pavelas Adomaitis

Pavelas Adomaitis

 

Šarūnas Blinstrubas

Šarūnas Blinstrubas

 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Su programavimu buvau visiškai nesusijęs. Prieš Kaunas Coding Scool neturėjau jokio supratimo apie šią sritį.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Daug metų norėjau pramokti programuoti, nes anksčiau to neteko mokytis. Norėjau išsiaiškinti, kaip sukuriamos programos ir kaip jos veikia.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Norėjau įgyti programavimo kalbų pagrindus, kad galėčiau  savarankiškai mokytis toliau.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Neturėjau visiškai jokių programavimo pagrindų – pradėjau nuo nulio. Viskas buvo buvo sunku, bet labai įdomu ir naudinga.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Laukia daug įdomaus ir savarankiško mokymosi toliau.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Pirmiausia, žinoti ko tikrai nori. Toliau – domėtis ir nuolat mokytis. Atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Nerimavau, nes tai buvo visiškai nežinoma man sritis. Dabar turiu programavimo kalbų pagrindus ir žinių, kaip savarankiškai mokytis toliau.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Buvo verta lankyti. Susipažinti su visiškai nežinoma sritimi. Supratau, kad esu primiršęs anglų kalbą, kompiuterinį raštingumą. Teko tuos dalykus prisiminti. Buvo smagu susipažinti ir pabendrauti su naujais žmonėmis.

 

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Su programavimu buvau susijęs tiek, kiek kartais parašydavau paprastą kodą darbui palengvinti  (AutoCad aplinkai). Žinoma, laisvalaikiu labai mėgstu paskaityti apie prograavimą bei pabandyti kažką koduoti.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Susidomėjau programavimu, nes esu žingeidus, o kai pabandžiau parašyti kodą – tai mane labai "užkabino".

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Jau seniai domėjausi programavimu ir kai pastebėjau, kad tokie kursai bus rengiami Kaune, iš karto nusprendžiau juos lankyti.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Taip, buvo iš tikrųjų nelengva ir sudėtinga, ypač Java, C#.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Nors po KCS mokymų mano gyvenimas kardinaliai tikrai nepasikeis, tačiau savo ateitį aš norėčiau susieti būtent su programavimu. Tai – vienas svarbiausių mano siekių.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Nors visi žmonės turi kažkokį išsilavinimą, darbą, profesiją, tačiau manau, kad niekada negalima sustoti vienoje vietoje, – reikia visada ko nors siekti, turėti tikslų.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Prieš mokymus labiausiai nerimavau, ar spėsiu suderinti darbą ir šiuos kursus. Tačiau, kai yra noras, galima viską suderinti ir visur suspėti.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Lankant KCS sužinojau daug naudingos informacijos, kurios interneto platybėse savarankiškai  sunku būtų rasti.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Rimas Dubickas

Rimas Dubickas

 

Lukas Motiejūnas

Lukas Motiejūnas

 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Su programavimu buvau susijęs labai nedaug prieš pradedant mokytis coding school'e.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Manau, kad atėjo noras vėl kažką išmokti ir programavimas tapo lengviausiu bei įdomiausiu  pasirinkimu.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Būtent ši mokykla siūlė praktikos galimybes, todėl ir pasirinkau Kaunas Coding Shool.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Kai yra noro ir laiko, o šiuo metu turiu begalę abiejų, tai nei sunku nebuvo niekas.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Mano lūkesčiai ir viltys yra labai aukšti, tačiau jei daug dirbsiu šia linkme, manau, pasiseks susirasti darbą programavimo srityje.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Manau, trumpalaikiai mokymai yra tikrai puikus būdas pasitikrinti, ar tu tai gali daryti ir ar turi tam noro bei laiko.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Nerimavau dėl dėstymo kokybės ir ar sugebėsiu išmokti bei atlikti užduotis, tačiau savarankiškas darbas po paskaitų vis skatino išmokti daugiau, todėl dabar yra tikrai drąsiau rašyti elementarų cod'ą.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

*Kiek buvote susiję su programavimu prieš ateidami į Kaunas Coding School?

Su programavimu niekada anksčiau neturėjau nieko bendra.

*Kodėl nusprendėte programuoti? Kaip susidomėjote programavimu?

Dar mokykloje domėjausi informatika, ši sritis visuomet man buvo labai įdomi.

*Kodėl nusprendėte pradėti šį kursą?

Paskutinius kelerius metus svarsčiau galimybę pabandyti išmokti programavimo pagrindų. Deja, tokie kursai Kaune tada nebuvo organizuojami.

*Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Buvo tikrai nelengva. Per trumpą laiką reikėjo įsisavinti labai daug informacijos ir ją suprasti bei sugebėti ją teisingai panaudoti.

*Kaip manote pasikeis Jūsų gyvenimas po KCS mokymų?

Manau, kad gyvenimas po mokymų tikrai pasikeis, jei pats papildomai įdėsiu daug darbo,  nuolat tobulinsiuosi savarankiškai. Taip pat manau, kad po šių kursų būsiu patrauklesnis darbo rinkoje.

*Ką patartumėte žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Pasirinkti tikslą ir kuo greičiau imtis veiksmų, neatidėlioti savo sprendimų.

*Dėl ko labiausiai nerimavote prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeitė dabar?

Nerimavau, ar sugebėsiu suprasti, kadangi visi studentai ateina su skirtingu žinių bagažu ir patirtimi. Supratau, kad reikia įdėti daug darbo ir turėti daug noro gilinantis į pasirinktą dalyką.

*Apibūdinkite savo patirtį lankant KCS.

Labai puiki patirtis. Per trumpą laiką gavau daug naujos informacijos, naujų pažinčių ir bendravimo patirties.

Daugiau studentų atsiliepimų  ir Kitos sėkmės istorijos 

Mindaugas Ramanauskas

Mindaugas Ramanauskas